Milla

Milla

naše adoptovaná holčička - plemene Magyar Agar

Szarvas Puszta Mazurka
LUDMILLA alias Milla nebo Miluška
*27.12.2007 - Německo
+24.4.2013 - CZ

Miluška zavřela očička dne 24.4.2013 v 21:30h a přešla za duhový most. Vzala nám ji rapidně se zhoršující teprve před 14 ti dny diagnostikovaná rakovina kůže  .....

Očička zavřela šťastná, v to věříme. Byla ochráncem smečky, velkou sestrou pro Bráju a náhradní maminkou pro Elišku.

Zlatíčko naše, nikdy na tebe nezapomeneme, navždy budeš v našich srdcích a v naší mysli! Ze svého nového místa zase strážíš náš dům a koukáš se nám do oken.

Původní její článek:
Milušku jsme si v červenci 2008 adoptovali z německé organizace Windhunde in NOT. Tenkrát ji bylo 7 měsíců. Majitelka ji již nemohla poskytnout domov a tak se dostala k nám.

Psychický stav Milušky nebyl příliš dobrý, měla problém se zvýšením hlasu a obzvláště nemusela lidi mužského pohlaví. Až později jsme zjistili, že původní "chovatel" psi velmi bil....Dnes už je Milča v naprostém psychickém pořádku.

Miluška ač nemá PP začala žít vedle naší smečky sportovním životem, zkoušeli jsme s ní běhat na dráze a i coursing. Osud však chudince nepřál a v cca roce a čtvrt, po řešení nestandardního natékání kloubů a kulhání na přední nohu, ji byla na celkovém CT vyšetření diagnostikována těžká autoimunní porucha, s kterou bojujeme doteď. Micméně Miluška i přes každodenní užívání léků žije spokojeně, sice její pohyb je velmi omezený, různě bojujeme se záněty kůže, demodexem a vedlejšími účinky kortikoidů, ale smečka ji plně akceptuje a my ji velmi milujeme.

Doufáme, že tu bude s námi ještě hodně dlouho a vychová další italské chrtíky :-)!

Děkujeme naší kamaráce MVDr. Andrejce Lačnákové a panu MVDr. Štouračovi, ke kterému chodíme na akupunkturu, za péči o naši princeznu!