Campanella Bohemia Skara

Campanella Bohemia Skara

(otec:Quentin Bohemia Skara & matka: Ulla Bohemia Skara)

Datum narození 13.11.2010
chovná fena, plnochrupá, těsný nůžkový skus, isabell bez znaků, 38 cmMatka našeho
vrhu "A"
 
1 + 1
vrhu "B" 
1 + 0
vrhu "C"
  1 + 3
vrhu "D" 0 + 1


Interšampion
Český šampion
Slovenský šampion
Maďarský šampion
Makedonský šampion
Moldavský šampion
Montenegro šampion
Kyperský šampion
Azejbajdžánský šampion
Šampion Balkánských států
Středomořský šampion
Středoevropský vítěz výstavy chrtů 2012 (CZ)
Vítěz speciální výstavy chrtů 2012 (HR)
Šampion Klubu chovatelů chrtů CZ
Klub chovatelů italských chrtíků - TOP italský chrtík roku 2012

Čekateství na Chorvatského šampiona krásy

4 x r. CAC, 25 x CAC, 6 x CACIB, 1 x res. CACIB, 18 x BOB, 1 x BIG5, 2 x BIG3, 5x BIG 2, 4 x BIG, 1 x res BIS

Zdravotní testy:
Patella luxace 0/0 ZDE
Oči - prosté na dědičné vady - PPM, PHTVL/PHPV, CHC, RD, HC, PLL, PRA, PVD atd. (rok testu 2012) ZDE
       - dočasně nejasné - PPM, PHTVL/PHPV, CHC, RD, HC, PLL, PRA - dočasně nejasné, PVD atd. (rok testu 11/2016)
       -  prosté na dědičné vady - PPM, PHTVL/PHPV, CHC, RD, HC, PLL, PRA, PVD atd. (rok testu 1/2017) ZDE
Srdce - doppler OK prosté na dědičné vady  (11/2016) ZDE  a (2012) ZDE
DNA profil ZDE
Veterinary Genetics Laboratory - Dog Testing -University of California, Davis -  DNA testy FEH, PRA, PLL, Glaukom ZDE
Familial Enamel Hypoplasia - N/N - OK není postižený a ani přenašeč
Susceptibility to PRA - AA Bb Cc DD EE - OK jedinec není postižený a jeho genotyp má nízké riziko získání PRA, není pravděpodobný rozvoj onemocnění, více info o alelách ZDE
Susceptibility to Glaucoma - N/N - OK není postižený a ani přenašeč
PRIMARY LENS LUXATION - N/N - OK není postižený a ani přenašeč

 


Eliška je naše modelka, elegantní sametová princezna. Je povahou typický chrtík, zprvu trochu nedůvěřivý a pak Vám dokáže skákat na hlavu .... Když někam vejde, tak je jí všude plno :-), miluje pozornost. 
Byla zcela neplánovaným přírůstkem, "náhodou jsem potkala" inzerát na štěňata, jela se nezávazně podívat a odjížděla s Eliškou. To asi tím, že se narodila také 13 jako já a Izinka :-). Nikdy bych tuto chvíli a ani ji neměnila a děkujeme její chovatelce p. Marešové CHS Bohemia Skara, že nám ji svěřila. O tom, že jsme to neplánovali svědčilo i to, že jsme odjížděli domů a měli ji jen v dece, bez vodítka, obojku.... Smečka na nás byla naštvaná, chvilku trvalo než ji mezi sebe přijali a dnes je již jejím plnohodnotným členem.
Je zakladatelkou našeho chovu. Je skvělou matkou, která bez problémů zvládá těhotenství, porod i starost o štěňátka. Mateřství na ní nezanechává žádné stopy a je stále velmi atraktivním chrtíkem, šediví jen opravdu minimálně a stále má perfektní srst.

Je skvělým výstavním chrtíkem, holt dostihy nejsou pro ni to pravé ořechové i když za "živou" by šla kdykoliv a kdekoliv :-), tak běhá jen na 2 drahách. Jsem velmi šťastna, že i přes to, že její rodokmen je čistě výstavní a ona není dostihovou fenkou. Z jejího prvního A vrhu všichni běhat umí,Aerobomba vyhrála mistrovství Evropy v coursingu 2016 a Ago běhá rekreačněji a vlastní dostihovou licenci. Z vrhu B její syn Buongiorno je mistr ČR v coursingu 2016 a na ME 2016 zkončil na 7 místě a to byl jeho teprve 3 závod, no a z Céček už Camomilla vlastní coursingovou licenci a na svém prvním coursingu ukázala, že to umí a vyhrála s opravdu vysokým hodnocením :-) ....Vždy se budu snažit, aby rodokmen krycího psa byl s dostihovými předky, už jen pro skvělé a vyrovnané povahy "běhacích" jedinců.

Nikdy neměla početné vrhy a tak jsme s ní zkusili ještě jeden posledí a pátý vrh a doufali jsme, že nám doma zanechá potomka. Bohužel měla velmi těžký, dlouhý a smutný porod, naprosto nikdo jsme to nečakali, její porody byly vždy rychlé a snadné. První se narodila isabell holčička s postižením nejspíše vyolaným těžkým porodem a musela jsem to ukončit, nakonec skončila Eliška na císaři a vykastrovaná. Podařilo se nám zachránit jen jednoho malinkého isabell kluka, jeho šedému bráchovi už netlouklo srdíčko. Za pomoc strašně moc děkuju našemu andělu strážnému vet a kamarádce MVDr. Andrejce Lačňákové. Za 4 dny na to se stalo strašné neštěstí, když jsem vcházela do pokoje měla malého v tlamičce a asi se lekla a upustila ho. I když pád mu nezpůsobil žádné zranění, Eliška mu zubem prorazila mezižeberní stěnu, tak, že mu dýchala jen jedna plíce….pokusili jsme se ještě o operaci, která dopadla dobře a za obětavou a skvělou práci jsme děkovali  MVDr. Miroslavovi Fagovi a jeho teamu FG VET Trnava, SK . Malý pak krásně prospíval, ale 4 den po operaci začal rapidně chřadnout a v jeho zájmu jsme to museli také ukončit. Celé dny a noci jsem se o ně starala a tak to bylo pro mne nesmírně těžké. Malý  je u nás na zahradě a leží vedle naší Milušky a protože všichni musí mít jméno i on ho dostal - byl to malý Fido celým jménem Fittipaldi Fighter Assetto Corse...


Pedigree ZDE