Náročný červen/červenec 2017

Pro příznivce našich stránek, omlouvám se, že jsem se delší dobu neozvala s novinkami z našeho života.

Asi začnu tím, že hned jak jsme se vrátili z akce Krása a výkon v HU, tak celá smečka onemocněla psincovým kašlem a bohužel Bombička ho schytala nejvíc, ta jako jediná skončila na 2 antibiotikách a měla 2 měsíce klid.

Naše malá Delinka odešla do nového domova a naštěstí dostala od maminky Elšiky do vínku skvělou imunitu a psincák ji nepotkal. Má skvělou rodinu a za kamarády 3 vipetí parťáky, myslím, že ji na výstavě i na dráze uvidíme, věřím, že z ní bude krásná holčička standardní výšky :-)

Nové domovy mají i naše Éčka, Easter Buble a Essenziale. Doufáme, že s Esíka bude v Itálii velký závodník :-)... no a Eleanora zůstala v CHS a stejně tak jako o její mámu, se bude starat Míša, které tímto velmi děkuji.

Hned po dobrání antibiotik jsme se vydali na cestu do Švýcarska na ME, Bomba s kašlem již v pořádku, těsně před háráním...
Bombička zde předvedla svůj extremismus a prostě se rozhodla, že za dané situace na startu nepoběží a bude mít ND, což tedy u ní není nedoběh, ale spíš nevýběh a jistě udělala radost konkurentkám. Na druhou stranu jsme se jely již po 4 přeměřit a budeme doufat, že už to fakt bylo naposled a nikdo na ni už v databázi nezapomene a už pod měrku nebude muset. Tentokrát jsme k sobě přidaly třetího do party a to Quirinuse Pustynny Wiatr majitelky Helena Šebestová a s tím jsme vybojovali úžasné 5 místo (5/35). Helčo moc gratuluji můžeš být na měj pyšná, no a mně se na stupních stálo hezky :-) :-) . Organizátorům bych bohužel pár věcí velmi vytkla (přeplněnými wc začněme), ale to se mi rozepisovat nechce. Cesta domů byla slunečná a rychlá a my se opět těšíme na další rok do Dánska.

Tedy z ME jsme se vrátily tak trochu zklamané (tedy spíš já), ale to, že bude Bombička brzy hárat mne utěšovalo a zkusíme další pokus přivést nového potomka do naší smečky... Ano hned po návratu také začala... smutná zpráva je, že ze 3 není nakonec nic... budeme doufat, že bude příště lépe a teď už jen počkat, až se jí vše v hlavě vrátí do normálu. Na druhou stranu, je šťastná, zdravá a je tu s námi, co si přát víc.

Tutinka si"odskočila" na NV psů v Brně a vychodila si známku výborná 2, res CAC, kdy protože fena před ní, je již šampionka, přešel CAC na ni.. a tak už nám chybí poslední na CZ šampiona krásy :-)

Mezi tím Tutinka i Brája si občas protáhli kosti na běhání....