Letní pohár Lednice a MVP Bratislava 17. - 18.8.2013

Letní pohár Lednice, CZ 17.8.
- přihlášeno bylo 8 chrtíků, ale nakonec běželo jen 6. Ovšem startka byla více jak mistrovská, troufám si říci, že ani ve finále ME či MS nikdy neběžela tak silná sestava pohromadě! Brájik i ve svých 5,5 letech obstál skvěle a držel krok s omladinou :-)! Závod byl také o štěstí a všichni běželi opravdu skvěle! Brájik si získáním res.Cacilu dokončil titul C.I.C (Mezinárodní dostihový šampion)

Italský chrtík mix
1. Fangio Famoso Tredici CACIL
2. Braien De Marte Moor res. CACIL
3. Duchessa Annaperla
4. Avanti Carrera De Moravia
5. Candelora Tileco
6. Dalia Tileco

video z dostihů v Lednici ZDE , 1 běh Brája žlutá 5 a doběhl na 4.místě a 2 běh Brája prožkovaná 6 a doběhl na 2.místě. Moc za video a fota děkujeme Cristině, majitelce Fangia!

MVP DuoDubane Bratislava, SK 18.8.
- i když na výstavu bylo přihlášeno poměrně málo chrtíků, tak Eliška měla ve třídě konkureci. Eliška výhrou ve třídě a získáním posledního CAC získala titul Slovenský šampion krásy. Sice přidala ještě res. CACIB, ale ten je ji v podstatě k ničemu. Navštívit nás byl Aginek s paničkou a měli jsme zase radost, že ho vidíme a ráda byla i Bombička.

Návštěva naší Imolky, HU 18.8.
- hned po výstavě jsme se vydali směr Maďarsko, navštívit chovatele našeho nového člena rodiny :-).....Byli jsme oba velmi a velmi mile překvapeni úžasnou povahou maminky vrhu. Vysypalo se na nás 9 nádherných klubíček a my jsme si vybírali ze dvou favoritek holčiček. Nemohli jsme se rozhodnout a nakonec vyhrálo to, že Imolka se narodila jako poslední a tak jsme si řekli, že na nás zbyla :-). Věříme, že s Imolkou budeme moci i v ČR ukázat jak vypadá pravý Magyar Agar a ne "Hungarian Greyhound". To znamená ukázat pravého loveckého Agara, pevného psa, běžce na dlouhé tratě s chrtí hlavou,ale s náznaky jako mají lovecká plemena, s velkýma ušima a čelistí na skolení vysoké zvěře... a ne přesvaleného giganta tak trošku k nerozeznání od greyhounda.... trochu smutné, že většina rozhodčích ani neví jak má pravý MA vypadat.... Podívejme se, k čemu byl MA určen, to nebyl přesvalený sprinter, byl to pes, který dokázal běžet 30km vedle koně svého pána.....  Drazí rozhodčí v ČR a na Slovensku... ne ne pravý MA není přesvalený bílý grey s rezavými popř žíhanými plotnami....
Zdá se Vám, že jdu možná trochu "proti proudu"? :-) předpokládám, že ano, ale ostatně to já vždycky :-)