FCI EUROPEAN LURE COURSING CHAMPIONSHIP 2016

FCI EUROPEAN LURE COURSING CHAMPIONSHIP 2016

Dne 15.6.2016 jsme přijeli na místo dění, Velké Pole Slovensko. Přivítalo nás krásné prostředí, ale taky poměrně chladné a větrné počasí. Všichni jsme prošli vet přejímkou. Pejsci si šli odpočinout a já se šla podívat, kde jsou tratě. Tak trochu jsem tušila, že se skara projdeme, ale bylo to ještě horší než jsem čekala.... Tedy po tom, co mi měly holky (Imolka a Bombička) běžet každá na jiné trati zhruba ve stejnou dobu, měla jsem se na co těšit...

16.6.2016 - 8:00 ráno, mělo se začínat běhat...Bomba pole B a Imolka pole C..., kde výpočtů měla jít Imolka o něco dříve... ovšem pole C mělo zpoždění a tak v 9 ráno se běžel asi 4 běh... nakonec se na Céčku vše dohnalo a Imolka běžela jako první, jako obvykle úplně klidná na start, měla nádherný běh, nejlepší co jsem u ní kdy viděla, ale vysloužila si od Rakouské rozhodčí nejméně bodů ze všech, což už nedohnala a vysloužila si poslední místo po prvním kole.
Asi hodinu na to, běžela Bombička, pole B bylo myslím skoro 2km od našeho stanoviště, podporu Bombičce dělala i Imolka, která s námi čekala na stanovišti. Bomička byla zcela klidná, soustředěná a až jsem měla strach, zda vyběhne. Navíc B trať byla nesmírně těžká a 900m dlouhá, kdy hodně chrtíků návnadu ztratilo. A i když na ni padl běh bez sparinga, předvedla fantastický výkon a to ji vyneslo na první příčku po prvním kole.
Hned běh po ní šel na řadu Gino, byly jsme všichni velmi napjaté, přeci jen teprve 3 závodní start v jeho kariéře. Za soupeře měl italského zkušeného a spolehlivého Harryho a Gino předvedl krásný běh, kde dokázal jak rychlý je a vynesl ho na fantastické čtvrté místo po prvním kole.

Na výsledky jsme čekali velmi dlouho a druhé kolo se tuším startovalo po 15hod.
Imolka opět bězela jako první, na poli A, které bylo nejbíže. Hezký běh, ale věděla jsem, že ji to těžko vynese nějak výš než byla.
Imolka měla čas si odpočinout a pak šla na to Bombička na poli C, za soupeřku měla skvělou Fiefoerniek's Fiannu z Nizozemí. Bombička předvedla opět svoji rychlost a obratnost a bez sebemenšího škobrtnutí si doběhla do cíle, ale nechtěla jsem předbíhat a radost se předčasně, protože v coursingu nikdy nic není jisté.
Gino měl také parťáka z Holandska a i když měl běh velmi hezký, měl tam začátečnickou chybku po startu na začátku, ale i tak Lenka jásala štěstím, že je celej a za svůj výkon se nemusel v obou kolech stydět.

Všichni doběhli a tak už jsme měli před sebou jen čekání na vyhlášení. Imolku jsem nechala spinkat v autě, přeci jen toho nachodila a naběhala opravdu hodně a vzala jen Bombičku, skoro se stmívalo... No Bombička radostná vůbec nebyla, nesnáší ceremoniály, vet přejímky a vůbec je jí to tam vše odporný a dává to najevo... seděli jsme partička trošku bokem a nebylo skoro nic slyšet. Najednou mi někdo hláší, jé Monika už je na bednách (majitelka další CZ fenky), začala jsem se pomalu přibližovat k dění, i se znechucenu Bombou, srdce mi tlouklo rychleji a měla jsem sucho v ústech... bedny se postupně plnily finálovými fenkami 6,5,4,3,2 na druhém místě jsem uviděla Fiannu a pomalu se mi začali mlžit oči slzami, pak už jsem zaznělo z mikrofonu and fist place Czech Republic Aerobomba Assetto Corse, byl to skvělý pocit... jen sakryš Bomba pořád nechápala co se děje a byla snad znechucená ještě víc, co tam jako musí stát a poprvé zahrála česká hymna. Byla jsem na ni tak hrdá... dcera svého vyjímečného otce Braiena to taky dokázala...jistě jako sprinter nemůže být mistr Evropy, ale "jen" CdL sprintech champion, ale je to nejvyšší titul, který může sprinter získat.


Hned po tom jsme odešly, ona opravdu chtěla do klidu a pryč, jen jsem matně vnímala, že bohužel Gino na stupně nedosáhl... a ani jsem nestihla postřehnout, že na prvním místě v klucích byl další Braienův syn :-)

No a u klasiků fen raděj pomlčím o tom kam se propadly naše holky z 1, 2 a 3  místa.... Bombička měla sakra štěstí i když podala krásný výkon ...

Ani jsem neslavila, v CZ ekipě panoval poměrně smutek a tak jsem si to oslavila až den později ....

K celkovým výsledkům jsme se dostali až druhý den ráno..... Imolka sice zkončila poslední, ale bez ní by to tam Bombička jistě nedokázala a Imča je pro nás ten nejbáječnější Agar jakého jsi si mohli přát!
Jo a mobil mi ukázal, že jsem nachodila 18,5km.. to aby to byl sportovní den i pro páníčky :-)

Velmi bych chtěla poděkovat za skvělou a obětavou práci našem team leaderovi Zbyškovi Hrubcovi, který mi pomáhal hlídat Imolčiny běhy a byl velmi nápomocen celému teamu. Dále také mojí skvělé kamarádce Ivetce Pličkové (chs Camino Bianca), že mi pomohla s holkama a byla mi oporou, je mi velmi líto, že to jejím holkám nevyšlo, hlavně po tom, co byla Yvetka po prvním kole 1 ze všech fen.... A samozřejmě Lence Záhumenské za to, jak skvěle se o Gina stará a on na ME velmi překvapil.

zmého chovu:
Aerobomba Assetto Corse - IG sprinter fena 1. místo a CdL Sprinter Champion Coursing 2016
Buongiorno Assetto Corse - IG sprinter pes 7.místo ze 16ti (po prvním kole 4 místo a hlavně byl to Gina teprve 3 závod! )

Braienův další potomek syn Art Dall'Arco - IG sprinter pes 1. místo a CdL Sprinter Champion Coursing 2016