Evropská výstava 2014, Brno CZ

Evropská výstava 2014, Brno CZ

23.10.2014 Národní výstava při EDS

vystavovala jsem jen Imolku, chrtíci byli nachystaní až na druhý den. Imolka byla poprvé ve třídě dospěláků, nebo tedy mezitřídě. Je fakt, že jsem čekala hned ze startu známku VD, přeci jen ona je atyp "výstavního agara", na který tu jsou zvyklí. Bojovala proti sobě a asi rozhodčí nebyl vyhraněný k typu. Posuzoval F. Bouček (CZ).

Kucurgó-Dombi Imola - výborná 1, CAC, národní vítěz

 

24.10.2014 Evropská výstava 2014

Imolku do teamu doplnili Braien a Giul. Italských chrtíků se představilo na výstavě celkem 110, Maďarských chrtů 11. Posuzoval G. Jipping (NL)
Braien byl v třídě pracovní, čekala jsem, že vyletíme jen za tu troufalost na takový level výstavy jít do pracovky a opak se stal pravdou :-). Giul a její velká premiéra v dorostu. Imolka v mezitřídě.

Braien De Marte Moor - výborná 1, CAC! úžasný úspěch
Mám velikou radost, že rozhodčí uznal, že v třídě pracovní může být chrtík špičkových kvalit, děkuju ti Brájiku za to, že tě mám! Vypadáš ve svém věku pořád skvěle!


Giulietta Annaperla - velmi nadějná 1, Evropská naděje 2014! Giul byla skvělá a mám z ní velkou radost, děkuji za péči Míše a Helče chs Annaperla, že mi ji do chovu svěřila!

a pak to přišlo Kucurgó-Dombi Imola - Dobrá, prý jsem si nepořídila agara... no svůj názor na to mám, ona je prostě jiná.... ale je smutné, že už i agaři se dělí na výstavní a "pracovní, dostihové", ale já raději ty dostihové i za cenu, že to občas schytáme. Ale je fakt, že i když nejsem zrovna zastáncem tototo typu, tak pes v třídě šampionů z CZ chovu si jistě VD taky nezasloužil! V postatě mi přijde, že všichni, kdo dostali špatné známky jsou mnohem více agaři než právě vítězové, ale holt kamarád kamarádovi a nebo spíše rohodčí rozhodčímu... že :-)
Agar byl loveckým psem římsko řeckých legií a těžko vy s výškou 60cm dokázal ulovit vysokou zvěr.. stejně tak jistě jeho hlava nebyla jako bulteriér křížený s vipetem... ale což, to je asi teď ve výstavních kruzích moderní... jsem ráda, že minulý týden v Gölle bylo 70 pravých agarů a ne to, co jsem viděla v kruhu....

 

foto a ostatní později